Играчите на Френската купа правят обиколка от 8 000 мили от Карибите, за да играят с гиганта от Лига 1 Лил в мечтано равенство... само за да бъдат победени с 12-0!
Снимка: dailymail.co.uk
Daily Mail | 2024-01-07 | 13:31:34

Златен лъв се стремеше да продължи невероятното си представяне в купата в дома на френския шампион след победите над Самаритен и Троян.

Но тези възвишени аспирациите бяха бързо разсеяни, когато Юсуф Язичи откри резултата в 11-ата минута, преди отборът на Пауло Фонсека да поведе със 7-0 преди почивката.

Джонатан Дейвид (вляво) празнува със съотборниците си след третия им гол на Pierre-Mauroy

Запиращият лъв Жил Мелиен получи 22 удари към вратата си по време на мача в събота

Остров Мартиника, където е базиран Golden Lion, е на 4300 мили от Лил във Франция

Вашият браузър не поддържа iframes.

Нападателят на Канада Джонатан Дейвид грабна скоба, Язичи си помогна с друга, а Едон Жегрова отбеляза хеттрик в първите 45 минути.

Ако Златен лъв вярваше, че домакините им ще се отнесат леко към тях през второто полувреме, те много грешаха.

Дейвид завърши требъла си, Хакон Арнар Харалдсон взе скоба, а Амине Месуса и Тиаго Сантос също се записаха в таблицата с резултатите при поражението.

Лил, който е пети в Лига 1, отправи 36 удара към вратата в мача в сравнение с един на своите гости.

Двадесет и два от опитите на домакините поставиха на изпитание много натоварения стопер на Златен лъв Жил Мелиен.

Повече от 7000 клуба участват в Купата на Франция, отворена за отбори от страната, както и от отвъдморските територии в региони, включително Карибите, Тихия и Индийския океан.

Общо 11 задгранични отбора попаднаха в основната схема на състезанието този сезон: два от Френска Гвиана, Реюнион, Гваделупа и Мартиника и един от Майот, Таити и Нова Каледония.

Нова Каледония е най-отдалечената от Париж, тъй като тихоокеанският остров е на повече от 10 000 мили от френската столица, с време за полет над 21 часа.

Източник: dailymail.co.uk